• Poľovníctvo Páleník

Účinná ochrana pred hmyzom TANATEX®

Tanatex® je účinná repelentná látka proti hmyzu, ktorá odpudzuje muchy, komáre a kliešte.


Hmyz môže byť nielen veľkou nepríjemnosťou, keď poľujete alebo trávite čas vonku. Komáre a kliešte môžu tiež prenášať choroby, ktoré môžu vážne ohroziť vaše zdravie.


Preto sme vybrané výrobky Härkila impregnovali Tanatexom®. Ošetrenie Tanatex® obsahuje permetrín, ktorý je toxický pre hmyz a odporúča ho Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) ako pesticíd pre verejné zdravie.


Permethrin ovplyvňuje nervový systém hmyzu. Hmyz potom vďaka svojim inštinktom prežitia vie, že sa od tejto chemickej látky musí držať ďalej. Od vecí alebo odevov sa proste vzďaľuje a tým pádom jednoducho z oblečenia Härkila odíde. A aj keď komár, mucha alebo kliešť dopadnú na textil obsahujúci permetrín, účinky chemikálie by ich ovplyvnili vo veľmi krátkom čase. Preto tam, kde je permetrín, hmyz uniká.


Je to pre človeka nebezpečné? Nie. Teplokrvné tvory (okrem mačiek) sú schopné rozložiť permetrín hneď, ako vstúpi do ich tiel, takže chemikália pre poľovníka nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo.Vo videu vyššie môžete vidieť, ako sa komáre jednoznačne vyhýbajú textíliám ošetreným Tanatexom.


Oblečenie odpudzujúce hmyz: ochrana pred hmyzom všade okolo vás pri nosení oblečenia Härkila odpudzujúceho hmyz.


Bezstarostný čas vonku: nemusíte sa báť odháňania hmyzu alebo premiestnenia tábora zakaždým, keď uvidíte komáre. Užite si vonku bezstarostnú myseľ s vedomím, že máte na sebe potrebný ochranný odev.


Až 100 praní: Tanatex® má výrazný dlhotrvajúci účinok, ktorý vydrží až 100 praní. Aj po mnohonásobnom vypraní produkt nestratí svoju funkčnosť.