Chcete vedieť viac o výrobcoch poľovníckeho oblečenia?

V sekcii o poľovníckych značkách sme pre vás pripravili informácie o "poľovníckych značkách", výrobcoch topánok, gumákov, obuvi, oblečenia a doplnkov od značiek Seeland, Härkila, Blaser, Fjällräven a iných.

Harkila-logo_2.jpg
stiahnuť.png
blaser logo.jpg
fjall raven logo.jpg

Výrobca Härkila

Harkil logo polovnictvo
 

Spoločnosť Harkila je známy výrobou vysoko kvalitného poľovníckeho oblečenia a obuvi.

Meno Harkila siaha až do 17. storočia a pochádza z rodinnej farmy v kraji Vastra Gotaland na západnom pobreží Švédska. V severskom jazyku slovo „harkila“ znamená „oblasť veľkých losov“.

Táto rodinná farma Harkila Kennel chovala a cvičila loveckých psov, rozvíjala sa a časom sa stala jednou z najväčších spoločností v Škandinávii. Ich lovecké psy získali viac ako 300 víťazných ocenení a dodnes sú dobre známy aj pre ich vynikajúce výsledky, ktoré dosiahli v tejto oblasti.

Rodina mala sen vytvoriť lovecké oblečenie a obuv, ktoré by boli vhodné do i klimatických podmienok, ktoré vládnu v Škandinávii. Obuv vhodnú pre nerovný a extrémny terén, do vetra, do dažďa, do teplého počasia i do zimy. To isté platilo i o odeve. V roku 1966 založili šijaciu dielňu v mestečku Šatíla neďaleko Goteborgu vo Švédsku, kde začali vyvíjať a 

navrhovať nové materiály pre výrobu úplne nového štandardu poľovnícky odevov. Dopyt po vysoko kvalitných poľovníckych odevoch bol obrovský. Vývojom a produkciou nových loveckých odevov a obuvi získali poľovníci obrovský prospech, ktorý ocenili hlavne počas namáhavých hodín strávených v zime a mraze. A zároveň sa jedná o veľmi tichý materiál, ktorý v prírode je nehlučný.

A to bolo presne to, čo sa podarilo firme Harkila. Poľovnícka výstroj tejto spoločnosti bola pohodlnejšia a trvácnejšia ako iné bežné výrobky a predaj vzlietol v celom regióne. V roku 1990 bola Harkila prvou spoločnosťou v Škandinávii, ktorá na výrobu svojich odevov predstavila Gora-Tex membránu v ich oblečení.

Dnes sa ich produkty ponúkajú vo viac ako 45 krajinách po celom svete a nedávno spoločnosť vstúpila aj na veľký ruský trh.

Oficiálna stránka výrobcu: www.harkila.com

Výrobca Seeland

Seeland logo polovnictvo
 

So Seelandom nájdete širokú kolekciu poľovníckeho oblečenia. Ako poľovníci poznáme pocit nosiť oblečenie, ktoré vyhovuje našim špeciálnym potrebám. Keď štípe mráz, páli slnko veríme svojmu oblečeniu a využívame príležitosť konať rýchlo a efektívne. Výrobcovia kolekcie sa zamerali  na množstvo špeciálnych detailov, takže si môžete vybrať oblečenie, ktoré presne vyhovuje vašim potrebám.

Kolekcia je navrhnutá na podnety z celej Eurόpy a výsledkom je oblečenie, ktoré uspokojí dokonca najnáročnejších poľovníkov z najjužnejších častí Eurόpy až po najchladnejšie oblasti na severe. Nezáleží na tom,  či poľujete v chladných alebo studených teplotách, v lese, v poli - máme oblečenie, ktoré pomôže zvýšiť poľovnícky zážitok!

Seeland je perfektný výber! Cenovo dostupný, kvalitný a ušitý vždy podľa najnovších trendov!

Ponúkame kompletný sortiment značky Seeland. Vždy u nás medzi prvými

Výrobca Blaser

Blaser logo polovnictvo
 

Zakladateľom spoločnosti Blaser Jagdwaffen GmbH bol v roku 1957 Horst Blaser. Kvôli svojim počiatočným výrobným kapacitám spolupracoval s výrobcom zbraní vo Ferlach, v Rakúsku, kde pre neho spájali hlavne do jedného bloku, ktorý používal pre model Diplomat. Tento model bol typický svojim dizajnom naťahovacej páky v tvare pazúra a dobre sa predával.
V roku 1960 Horst Blaser rozšíril spoločnosť aj o vlastnú strojovú výrobu hlavní, čo malo za následok vysokú presnosť zbraní vyrobených v sérii.

V roku 1993 spoločnosť vyvinula nový druh záveru, ktorý bol priamočiary. Pušky s týmto záverom mali a majú dodnes veľký úspech na európskom trhu, pretože je bezpečný a inovatívny svojím dizajnom.

Počas prvých 10 rokov vyrobil viac ako 10 000 kusov tohto modelu R93.

V roku 1997 sa firma Blaser spojila s firmou SIG ARMS, ale aj naďalej autonómne pokračuje vo výrobe a inovácii vlastných zbraní.

Oficiálna stránka výrobcu: www.blaser.de

objavíte všetky horúce noviny tejto značky.

Snažíme sa držať kompletnú kolekciu značky Seeland, nájdete u nás veľký výber aj dámskeho, či detského oblečenia. Veľkosti, ktoré nemáme momentálne skladom, vieme zabezpečiť v krátkej dobe, pokiaľ sú samozrejme dostupné u výrobcu. Tovar dopĺňame priebežne počas celého roka.

Výrobca Fjällräven

fjallraven logo oblecenie
 

ZAKLADATEĽ AKE Nordin
Ake Nordin, svetová legenda outdoorových aktivít a jeden z najvýznamnejších švédskych inovátorov a podnikateľov, ešte ako chlapec vymyslel svoj vlastný batoh s vonkajším rámom a vo svojich 24 rokoch sa rozhodol založiť firmu Fjällräven. Toto rozhodnutie sa stalo jeho životnou náplňou. Predstavoval svetu prelomové outdoorové vybavenie a utváral škandinávsky štýl pobytu v prírode. Fjällräven bol od základov vybudovaný v Ornskoldsvik a stal sa ikonou na celom svete.
V 14-tich rokoch vytvoril outdorové vybavenie, ktoré predal pracujúcim ľuďom, s ktorými sa stretol pri svojich výletoch do hôr. Svoju firmu Fjällräven založil v roku 1960 po dokončení výsadkárského výcviku v Karlsborg v roku 1956/57. Akeho silný podnikateľský duch spolu s pevným a cieľavedomým prístupom, neotrasiteľným presvedčením a s výnimočne ľahkými produktmi spôsobili, že sa firma vybudovaná od základov v mestečku Örnsköldsvik veľmi rýchlo rozrástla.

 

Vďaka Akeho priekopníckym novinkám ako bol hliníkový rám na batohy alebo prvý dvojplášťový stan, si Fjällräven čoskoro vybudoval silnú pozíciu na outdoorovom trhu. Fjällräven a jeho výrobky sú pre mnoho ľudí symbolom a značkou outdoorového vybavenia a každodenného života.HISTÓRIA G-1000V roku 1960 nebolo outdoorové oblečenie tak funkčné ako dnes. To sa stalo veľmi zrejmé v priebehu škandinávskej expedície do Grónska v roku 1966 (počas ktorej Fjällräven testoval svoje nové revolučné tepelné stany). Po diskusiách s členmi expedície si Ake Nordin, zakladateľ Fjällräven, začal hrať s myšlienkou na výrobu bundy a nohavíc pre pobyt v prírode.Ake ušil bundu z materiálu, ktorý sa pôvodne ukázal ako príliš ťažký pre výrobu jeho stanu - a tak sa zrodil prvý odev Fjällräven. Skúsil túto bundu na trek do hôr a mal pocit, že má presne tie vlastnosti, ktoré mu u outdoorového oblečenia chýbali. Jediná vec, ktorá potrebovala zlepšenie, bola schopnosť odpudzovať vlhkosť. Ake si spomenul na dobu, ktorú ako dieťa strávil s kamarátmi na skokanskom mostíku v jeho rodnom meste Örnsköldsvik. Vtedy si okrem lyží začali voskovať aj zadná časť nohavíc, aby zabránili presakovaniu vlhkosti.Ake experimentoval so zmesou včelieho vosku a parafínu, ktorý zapúšťal do látky pomocou fénu jeho manželky. A ono to fungovalo - vosk urobil bundu odolnou voči vode, vetru a dodal jej ešte väčšiu celkovú odolnosť.G AKO GRÓNSKOTáto nová látka, ktorá sa stala jednou z najodolnejších v oblasti outdooru, bola pomenovaná G-1000. G - samozrejme ako Grónsko. Vosk dostal názov Greenland Wax (grónsky vosk). Bunda bola predstavená v roku 1968 ako Greenland Jacket (grónska bunda) a stala sa obľúbenou súčasti mnohých outdoorových šatníkov.Od svojho založenia preukázala G-1000 svoju všestrannosť a silu pri nespočetných dobrodružstiev a výprav po celom svete. A Fjällräven naďalej rozvíja túto tkaninu. V súčasnej dobe existuje niekoľko variácií G-1000 - Original, Silent, Lite a Eco.