Chcete vedieť viac o výrobcoch poľovníckeho oblečenia?

V sekcii o poľovníckych značkách sme pre vás pripravili informácie o "poľovníckych značkách", výrobcoch topánok, gumákov, obuvi, oblečenia a doplnkov od značiek Seeland, Härkila, Blaser, Fjällräven a iných.

Harkila-logo_2.jpg
stiahnuť.png
blaser logo.jpg
fjall raven logo.jpg

Výrobca Härkila

 

Spoločnosť Harkila je známy výrobou vysoko kvalitného poľovníckeho oblečenia a obuvi.

Meno Harkila siaha až do 17. storočia a pochádza z rodinnej farmy v kraji Vastra Gotaland na západnom pobreží Švédska. V severskom jazyku slovo „harkila“ znamená „oblasť veľkých losov“.

Táto rodinná farma Harkila Kennel chovala a cvičila loveckých psov, rozvíjala sa a časom sa stala jednou z najväčších spoločností v Škandinávii. Ich lovecké psy získali viac ako 300 víťazných ocenení a dodnes sú dobre známy aj pre ich vynikajúce výsledky, ktoré dosiahli v tejto oblasti.

Rodina mala sen vytvoriť lovecké oblečenie a obuv, ktoré by boli vhodné do i klimatických podmienok, ktoré vládnu v Škandinávii. Obuv vhodnú pre nerovný a extrémny terén, do vetra, do dažďa, do teplého počasia i do zimy. To isté platilo i o odeve. V roku 1966 založili šijaciu dielňu v mestečku Šatíla neďaleko Goteborgu vo Švédsku, kde začali vyvíjať a 

navrhovať nové materiály pre výrobu úplne nového štandardu poľovnícky odevov. Dopyt po vysoko kvalitných poľovníckych odevoch bol obrovský. Vývojom a produkciou nových loveckých odevov a obuvi získali poľovníci obrovský prospech, ktorý ocenili hlavne počas namáhavých hodín strávených v zime a mraze. A zároveň sa jedná o veľmi tichý materiál, ktorý v prírode je nehlučný.

A to bolo presne to, čo sa podarilo firme Harkila. Poľovnícka výstroj tejto spoločnosti bola pohodlnejšia a trvácnejšia ako iné bežné výrobky a predaj vzlietol v celom regióne. V roku 1990 bola Harkila prvou spoločnosťou v Škandinávii, ktorá na výrobu svojich odevov predstavila Gora-Tex membránu v ich oblečení.

Dnes sa ich produkty ponúkajú vo viac ako 45 krajinách po celom svete a nedávno spoločnosť vstúpila aj na veľký ruský trh.

Oficiálna stránka výrobcu: www.harkila.com

Výrobca Seeland

 

So Seelandom nájdete širokú kolekciu poľovníckeho oblečenia. Ako poľovníci poznáme pocit nosiť oblečenie, ktoré vyhovuje našim špeciálnym potrebám. Keď štípe mráz, páli slnko veríme svojmu oblečeniu a využívame príležitosť konať rýchlo a efektívne. Výrobcovia kolekcie sa zamerali  na množstvo špeciálnych detailov, takže si môžete vybrať oblečenie, ktoré presne vyhovuje vašim potrebám.

Kolekcia je navrhnutá na podnety z celej Eurόpy a výsledkom je oblečenie, ktoré uspokojí dokonca najnáročnejších poľovníkov z najjužnejších častí Eurόpy až po najchladnejšie oblasti na severe. Nezáleží na tom,  či poľujete v chladných alebo studených teplotách, v lese, v poli - máme oblečenie, ktoré pomôže zvýšiť poľovnícky zážitok!

Seeland je perfektný výber! Cenovo dostupný, kvalitný a ušitý vždy podľa najnovších trendov!

Ponúkame kompletný sortiment značky Seeland. Vždy u nás medzi prvými

Výrobca Blaser

 

Zakladateľom spoločnosti Blaser Jagdwaffen GmbH bol v roku 1957 Horst Blaser. Kvôli svojim počiatočným výrobným kapacitám spolupracoval s výrobcom zbraní vo Ferlach, v Rakúsku, kde pre neho spájali hlavne do jedného bloku, ktorý používal pre model Diplomat. Tento model bol typický svojim dizajnom naťahovacej páky v tvare pazúra a dobre sa predával.
V roku 1960 Horst Blaser rozšíril spoločnosť aj o vlastnú strojovú výrobu hlavní, čo malo za následok vysokú presnosť zbraní vyrobených v sérii.

V roku 1993 spoločnosť vyvinula nový druh záveru, ktorý bol priamočiary. Pušky s týmto záverom mali a majú dodnes veľký úspech na európskom trhu, pretože je bezpečný a inovatívny svojím dizajnom.

Počas prvých 10 rokov vyrobil viac ako 10 000 kusov tohto modelu R93.

V roku 1997 sa firma Blaser spojila s firmou SIG ARMS, ale aj naďalej autonómne pokračuje vo výrobe a inovácii vlastných zbraní.

Oficiálna stránka výrobcu: www.blaser.de

objavíte všetky horúce noviny tejto značky.

Snažíme sa držať kompletnú kolekciu značky Seeland, nájdete u nás veľký výber aj dámskeho, či detského oblečenia. Veľkosti, ktoré nemáme momentálne skladom, vieme zabezpečiť v krátkej dobe, pokiaľ sú samozrejme dostupné u výrobcu. Tovar dopĺňame priebežne počas celého roka.

Výrobca Fjällräven

 

ZAKLADATEĽ AKE Nordin
Ake Nordin, svetová legenda outdoorových aktivít a jeden z najvýznamnejších švédskych inovátorov a podnikateľov, ešte ako chlapec vymyslel svoj vlastný batoh s vonkajším rámom a vo svojich 24 rokoch sa rozhodol založiť firmu Fjällräven. Toto rozhodnutie sa stalo jeho životnou náplňou. Predstavoval svetu prelomové outdoorové vybavenie a utváral škandinávsky štýl pobytu v prírode. Fjällräven bol od základov vybudovaný v Ornskoldsvik a stal sa ikonou na celom svete.
V 14-tich rokoch vytvoril outdorové vybavenie, ktoré predal pracujúcim ľuďom, s ktorými sa stretol pri svojich výletoch do hôr. Svoju firmu Fjällräven založil v roku 1960 po dokončení výsadkárského výcviku v Karlsborg v roku 1956/57. Akeho silný podnikateľský duch spolu s pevným a cieľavedomým prístupom, neotrasiteľným presvedčením a s výnimočne ľahkými produktmi spôsobili, že sa firma vybudovaná od základov v mestečku Örnsköldsvik veľmi rýchlo rozrástla.

 

Vďaka Akeho priekopníckym novinkám ako bol hliníkový rám na batohy alebo prvý dvojplášťový stan, si Fjällräven čoskoro vybudoval silnú pozíciu na outdoorovom trhu. Fjällräven a jeho výrobky sú pre mnoho ľudí symbolom a značkou outdoorového vybavenia a každodenného života.HISTÓRIA G-1000V roku 1960 nebolo outdoorové oblečenie tak funkčné ako dnes. To sa stalo veľmi zrejmé v priebehu škandinávskej expedície do Grónska v roku 1966 (počas ktorej Fjällräven testoval svoje nové revolučné tepelné stany). Po diskusiách s členmi expedície si Ake Nordin, zakladateľ Fjällräven, začal hrať s myšlienkou na výrobu bundy a nohavíc pre pobyt v prírode.Ake ušil bundu z materiálu, ktorý sa pôvodne ukázal ako príliš ťažký pre výrobu jeho stanu - a tak sa zrodil prvý odev Fjällräven. Skúsil túto bundu na trek do hôr a mal pocit, že má presne tie vlastnosti, ktoré mu u outdoorového oblečenia chýbali. Jediná vec, ktorá potrebovala zlepšenie, bola schopnosť odpudzovať vlhkosť. Ake si spomenul na dobu, ktorú ako dieťa strávil s kamarátmi na skokanskom mostíku v jeho rodnom meste Örnsköldsvik. Vtedy si okrem lyží začali voskovať aj zadná časť nohavíc, aby zabránili presakovaniu vlhkosti.Ake experimentoval so zmesou včelieho vosku a parafínu, ktorý zapúšťal do látky pomocou fénu jeho manželky. A ono to fungovalo - vosk urobil bundu odolnou voči vode, vetru a dodal jej ešte väčšiu celkovú odolnosť.G AKO GRÓNSKOTáto nová látka, ktorá sa stala jednou z najodolnejších v oblasti outdooru, bola pomenovaná G-1000. G - samozrejme ako Grónsko. Vosk dostal názov Greenland Wax (grónsky vosk). Bunda bola predstavená v roku 1968 ako Greenland Jacket (grónska bunda) a stala sa obľúbenou súčasti mnohých outdoorových šatníkov.Od svojho založenia preukázala G-1000 svoju všestrannosť a silu pri nespočetných dobrodružstiev a výprav po celom svete. A Fjällräven naďalej rozvíja túto tkaninu. V súčasnej dobe existuje niekoľko variácií G-1000 - Original, Silent, Lite a Eco.
 

O SPOLOČNOSTI

Poľovníctvo Páleník

Poľovníctvo Páleník

Novozámocka ulica č. 2936/2B, Nitra (vedľa OMV)

Telefonický kontakt: +421 (0)915 708 821

+421 (0)908 725 401

Email: info@polovnictvopalenik.sk

  • Facebook
edenred darceky polovnictvo palenik.jpg

© 2017 - 2019 by Poľovníctvo Páleník.

CREATED BY  KiWWWi.sk

Poradenstvo pri výbere oblečenia, obuvi a doplnkov: 0915 708 821