Nabíjacia LED čelovka Fenix HL60R

Kód: FENIX HL60R
Neohodnotené
Značka: Fenix
€74,90
Skladom

Detailné informácie

DOPRAVA ZADARMO
DOPRAVA ZADARMO
pri nákupe nad 100€
KAMENNÁ PREDAJŇA NITRA POLOVNICTVO
KAMENNÁ PREDAJŇA
Krvavé Šenky, (Nitra) na 750m2
VIAC AKO 4000 POLOŽIEK skladom ihneď na odoslanie
VIAC AKO 4000 POLOŽIEK
skladom ihneď na odoslanie
VRÁTENIE TOVARU do 30 dni zadarmo
VRÁTENIE TOVARU
do 30 dní od nákupu

Podrobný popis

Výkon950 lúmenov
Dosvit116 metrov

 • Výkonná LED Cree XM-L2 T6 teplejším odtieňom svetla
 • Šesť režimov výkonu vrátane červeného svetla
 • Nabíjanie cez micro-USB konektor
 • Li-ion 186502600 mAh súčasťou balenia

Fenix HL60R je extrémne výkonná nabíjateľná čelovka, ktorá ponúka svetelný tok až 950 lúmenov a dosvit 116 metrov. Svetelným zdrojom je špičková LED Cree XM-L2 T6 steplejším odtieňom svetla (neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb vprírode. Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná. Kdispozícii je celkom 6 režimov výkonu vrátane červeného svetla svýdržou až 100 hodín. Čelovka je napájaná digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu aj pri znižovaní napätia vbatériách. Čelové svietidlo Fenix HL60R je obzvlášť vhodné pre bežecké lyžovanie, nočný beh, cyklistiku, turistiku, rybárčenie, speleológiu a červené svetlo iste ocenia astronómovia.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba svietenia na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú merané vsúlade snormouANSI/NEMA FL 1-2009 Flashlight Basic Performance Standard.

Parametre

 • Je použitá výkonná LED Cree XM-L2 T6 steplejším odtieňom svetla a dve doplnkové červené LED so životnosťou 50000 hodín.
 • Svetelný tok a časy výdrže sú merané spribaleným li-ion 18650 akumulátorom skapacitou 2600mAh.
 • Hladký hliníkový reflektor vytvára široký svetelný kužeľ
 • Elektronika sdigitálnou reguláciou pre konštantný jas, ochranou proti opačnému vloženiu batérií a ochranou proti prehriatiu.
 • Na napájanie je možné použiť jeden nabíjací li-ion akumulátor 18650, ktorý je súčasťou balenia a alebo vprípade núdze je možné použiť aj dve 3V lítiové batérie typu CR123A.
 • Pohodlné ovládanie jedným elektronickým spínačom na boku čelovky.
 • Pamäť na posledný nastavený režim výkonu.
 • Čelovku je možné otáčať vdržiaku vširokom rozsahu a tým nastaviť požadovaný smer svietenia.
 • Vyrobené zpevnej hliníkovej zliatiny sťažko poškrabateľným povrchom – Type III hard anodized.
 • Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka santireflexným povrchom.
 • Súčasťou balenia je čelovka, akumulátor Fenix ​​186502600 mAh, USB kábel, popruhy na hlavu a náhradný o-krúžok.

Použitie čelovky Fenix HL60R

Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore čierna izolačná krytka. Pred prvým použitím ju zakumulátora odstráňte.

Čelovka sa zapína a vypína podržaním tlačidla po dobu pol sekundy, keďje zapnutá, režimy svietenia sa cyklicky prepínajú stlačením tlačidla.

Indikácia kapacity batérií (platí len pri napájaní 18650 li-ion akumulátorom) – pri vypnutej čelovke raz krátko stlačte tlačidlo, potom na tri sekundy začnú blikať diódy. Biela značí plne nabitú batériu, biela a červená cca zpolovice nabitú batériu a červená takmer vybitú batériu.

Ochrana proti prehriatiu – ak sa čelovka zahreje nad bezpečnú hranicu, dôjde kautomatickému prepnutiu do nižšej úrovne výkonu. Prevádzka vnajvyššom režime výkonu tak nie je obmedzená časovo, ale iba teplotou. Pri rýchlom pohybe možno teda najvyšší výkon používať nepretržite.

Nabíjanie

Odklopte gumovú krytku micro USB konektora na boku čelovky a pomocou priloženého USB káblu ju zapojte do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Pro nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón smicro USB konektorom.

Počas nabíjania blikajú červené LED a po plnom nabití trvalo svieti. Doba nabíjania plne vybitého akumulátora trvá cca 4 hodiny. Použitý li-ion akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže možno čelovky kedykoľvek dobíjať. Dôkladne utesnite krytku USB konektora po každom nabíjaní.

Po nabití odporúčame povoliť a opäť utiahnuť batériový uzáver čelovky, aby sa resetoval obvod, ktorý zabezpečuje automatické znižovanie výkonu pri vybitých batériách.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: